2022. március 22., Békéscsabai Jókai Színház, Tihany tündér premier
2020-ban a Trianon-centenárium alkalmából gyermek-és ifjúsági drámapályázatot hirdetett a Magyar Teátrumi Társaság és a Békéscsabai Jókai Színház. Erre íródott Tihany tündér, amelyet Seregi Zoltán, a Jókai Színház igazgatója 99 pályamű közül választott ki, hogy a következő évadban a békéscsabai társulattal színpadra vigye. A pandémia miatt egy év halasztással került sor a bemutatóra. Tihany tündér a békéscsabai előadás-sorozat után már Szentesen és Szarvason is bemutatkozott.
A történeti szál gyökere a tihanyi visszhang és a balatoni kecskeköröm legendája, ez folytatódik Tihany tündér meséjében. A tündér elmegy Balaton királyhoz, hogy feloldozást kérjen a több évszázados átok alól, a királynak azonban nincs ereje, mert varázsköpenyét egy száz évvel ezelőtt támadt viharban szétszaggatták és elhordták a vízimanók. Vajon sikerül-e megszerezni és visszavarrni a leszakadt részeket? S ha nem, vajon hogyan gyógyítható meg Balaton király? Ezt a küldetést kísérhetjük figyelemmel a kb. 70 perces, zenés előadásban. (zeneszerző: Tóth Péter)
Zalán Tibor (Magyarország Babérkoszorúja- és József Attila-díjas költő, író) dramaturgként működött közre a végleges színpadi szöveg megalkotásában. Herczeg T. Tamás rendező (korábban a Szegedi Szabadtéri Játékok igazgatója) arra törekedett, hogy a mai vizuális környezetben felnövő gyerekeknek is izgalmas látványt nyújtson az előadás. Nagy Viktória jelmez- és díszlettervezővel különleges világot teremtettek, amelyben a nézők találkozhatnak gólyalábas vízimanóval, óriáspókkal és kiskecskékkel egyaránt, állandóan változó színpadi helyszíneken. Főbb szerepekben Papp Barbara és Ormándy M. Keve látható.
Mert minden út előbb-utóbb a SZÍNHÁZ-hoz vezet - az én életemben legalábbis...
2024-ben sikeresen pályáztam a Déryné Központ drámaíró ösztöndíjára, A Jóisten szabadságra ment c. drámatervemmel. A színdarab elődjét - ma már úgy mondanám: vázlatát -, még a színjátszó csoportomnak írtam sok évvel ezelőtt, és azóta motoszkált bennem a vágy, hogy egyszer egy egész estés darabbá fejlesszem. Nagyon örültem, hogy elérkezett ez a lehetőség, és a tervemhez profi segítőket kapok!
A dráma címe időközben megváltozott, ahogy a szereplőim sorsa is másképpen kanyarodott - még önmagam számára is meglepő módon. A 9 hónapon át tartó programban tulajdonképpen egyéni drámaíró kurzuson vettem részt mentorom, Lukácsy György (többek között a Nemzeti Színház dramaturgja) szakmai irányításával. Izgalmas időszak volt, sok éjszakai írással, érdekes eszmecserékkel, olykor olyan különleges helyen zajló konzultációkkal , mint pl. a felsőcsatári Vasfüggöny Múzeum, vagy éppen a Nemzeti Színház. Közben jobban megismertem a Déryné Társulat munkáját is, volt szerencsém részt venni az Álmaimban Déryné c. előadásuk premierjén. (írta: Lukácsy Gy., rendezte: Kis Domonkos Márk)
Decemberre elkészült a teljes szöveg. Várja a megfelelő csillagállást, hogy megelevenedjen.
Polnischné Petrovics Krisztivel régóta terveztük, hogy összehozunk egy közös színpadi produkciót, ennek az ideje 2019-ben érkezett el az Antibeavatás című versszínházi előadással.
Alkalmi formációnk - S.A.P.P.K.A. - 2019-ben debütált a Bozsokon megrendezett Vers-fesztiválon.
2020-ban a Vasvári Nemzetközi Színjátszó Fesztiválon az Antibeavatás ezüst minősítést kapott.
A Fesztivál attól is különleges volt, hogy a pandémia egyik engedékenyebb szakaszában valósították meg az elszánt szervezők. Nagy öröm volt számomra, hogy a színházi szakma olyan - számomra is hiteles - alakjai ültek a zsűriben, akik már nem az első előadásomat látták a vasvári deszkákon (korábban a Csendbontó Társulat zászlaja alatt.) , úgymint Pataki András, Pápai László, Regős János.
Regős János akkori cikkjéből: "...Az elhangzó szövegeket és a mondanivalót illetően mindenképpen erős, kiérlelt és fontos vállalkozás. Ahogy írják, „a lélek modern válságáról” szólnak a szövegek és az ezt alátámasztani hivatott happening-szerű akciók. Már a vers- és cikluscímek is jelzik azt a különös szeizmográfot, amivel érzékelik, átélik korunk kihívásait, a szanaszéjjel hagyott műanyag szemetet, a gyerekek "antibeavatódását" a sok elektromos kütyü-, kultúr-szemét által, az értékek devalválódását és relativizálódását..."
Az előadásban elhangott verseim:
Antibeavatás- avagy út a káoszba
Vasorrú Bába a wellnessben
Barbie apokalipszis - versciklus
Ágnes asszony gasztro-balladája
Mielőtt megszületek.